Cześć!

Nazywam się Monika Czyż-Cupryś. Z wykształcenia jestem magistrem dietetyki, a także technologii żywności i żywienia człowieka (ukończyłam zarówno Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i Uniwersytet Rolniczy). Ale oczywiście na tym moja edukacja się nie kończy. Dietetyka to dziedzina, która ciągle się rozwija – więc i ja staram się za tym rozwojem nadążać – czytam, słucham, szkole się i tak bez końca! 

W pracy dietetyka najważniejsze jest przełożenie teorii zdobytej na studiach i kursach na praktykę, a tę staram się mieć jak największą. W swojej karierze dietetycznej miałam przyjemność współpracować z salonami fizjoterapeutycznymi, kosmetycznymi, szkółkami sportowymi dla dzieci, portalami o tematyce biegowej, a także cateringami dietetycznymi. Pracowałam także parę lat stacjonarnie w gabinecie dietetycznym.  

Obecnie, oprócz współpracy online z podopiecznymi oraz jednym z cateringów dietetycznych, współpracuję z obiektem sportowym Azik Fitness&Wellnes oraz Szkołą Instruktorów Fitness gdzie prowadzę zarówno konsultacje indywidualne jak i panele dietetyczne na kursach trenerskich. Mam także przyjemność współpracować z Klubem Sportowym Petarda zajmującym się strzelectwem sportowym.

Każdą współpracę traktuje indywidualnie, bo każdy z nas jest zupełnie inny i to jest piękne 😉 Dzięki temu tworzę zindywidualizowane plany dietetyczne oparte na szczegółowym wywiadzie z pacjentem. Jadłospisy są nie tylko zbilansowane pod kątem makro i mikroskładników, ale zaspokajają kubki smakowe moich pacjentów, są dopasowane do ich trybu życia, stanu zdrowia i sytuacji finansowej. Jedzenie ma być przede wszystkim przyjemnością i dawać radość oraz zdrowie 😊

Stawiam na zaufanie i dobrą relację z pacjentem, ponieważ w wielu przypadkach jest to kluczem do sukcesu 🙂

Ponadto prywatnie jestem pasjonatką biegów średnio- i długodystansowych dzięki, czemu dokładniej rozumiem problemy i potrzeby moich aktywnych podopiecznych. Jestem także podróżnikiem marzycielem, a każda podróż ze mną jest aktywna! Bieganie, zachód słońca i lokalne jedzenie w każdym nowym miejscu to mój must have!

Chcę Ci pokazać, że za pomocą tego co na co dzień jesz – można osiągnąć sukces, także w sporcie amatorskim!